Choď na obsah Choď na menu
 


tatry2018

27. 2. 2018

Klub seniorov v Topoľovke.

 

1.februára 2018 bol v Topoľovke na ustanovujúcej schôdzi založený Klub seniorov, ktorého členmi sa stalo 38 občanov obce v dôchodkovom veku, ale aj občania zdravotne postihnutí, ktorí sú odkázaní na pomoc iných. Obec Topoľovka poskytla na činnosť klubu priestory v sále Domu kultúry a knižnice. Od samého začiatku sú členovia klubu aktívni. Na koniec fašiangov si pripravili spoločenské posedenie, na ktorom sa podávali šišky, ktoré si sami napiekli. Pre pobavenie nechýbala ani harmonika a spev ľudových piesní z regiónu.

Dňa 22. februára 2018 sa členovia klubu zúčastnili jednodňového zájazdu do Vysokých Tatier. Cieľom bola obhliadka Ľadového domu na Hrebienku. Bolo to úžasné, nie len počuť o tej ľadovej kráse a vidieť to v televízii, ale zažiť to v skutočnosti na vlastnej koži, cítiť tú atmosféru ľadovej krásy a svetiel, cítiť tú majestátnosť sôch a umenia sochárov, ktorí to dielo vytvorili. Počasie bolo ideálne. Pri miernych mínusových teplotách krásne slniečko zohrievalo a obloha bola takmer bez obláčika. Po príchode do ľadového domu začala prehliadka, fotenie pre zvečnenie tejto krásy a potom nadýchanie sa čerstvého tatranského vzduchu. Tí, ktorí mali v zásobe ešte trochu síl, vystúpili na Rainerovú chatu a pozreli si aj snehový betlehem.

Pre všetkých účastníkov tohto zájazdu to bol krásne prežitý deň v nádherne zasnežených Tatrách plný emotívnych zážitkov. Mnohí ani neverili, aká umelecká nádhera sa dá vytvoriť z ľadu. Pri takejto prehliadke človek príde na iné myšlienky, začne vnímať krásu prírody a zanechá to aj pozitívnu stopu aj na jeho zdraví. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie aktivity v novozaloženom Klube seniorov v Topoľovke.

 

Náhľad fotografií zo zložky tatry2018